plater11 - Stomatologia Świdnica

Estetyka w stomatologii

Współczesna stomatologia radzi sobie niemal z każdym defektem uzębienia, poza leczeniem i profilaktyką zajmuje się estetyką. Bardzo ważnym zabiegiem poprawiającym efekt kosmetyczny jest wybielanie zębów.

Oferujemy różne sposoby wybielania zębów:

  • wybielanie za pomocą indywidualnej szyny aplikacyjnej
  • wybielanie jednoseansowe z natychmiastowym efektem wybielenia w gabinecie stomatologicznym

Zbieg kosmetyczny polegający na wybielaniu zębów można wykonać praktycznie u każdego pacjenta, poza małymi wyjątkami.

Kwalifikacja pacjenta do zabiegu wybielania następuje po dokładnym zbadaniu, ocenie stopnia i charakteru przebarwień. Dotychczasowe doświadczenia wykazują, że w 95% przypadków oczekiwane rezultaty osiągane są już po kilku dniach. W pozostałych 5% zabieg ten jest nieskuteczny bądź nie spełnia oczekiwań pacjentów.

Zabieg może być przeprowadzany wyłącznie pod kontrolą lekarza stomatologa. Wybielający żel stosuje się za pomocą nakładek wykonanych indywidualnie dla każdego pacjenta. Wypełniona żelem nakładka pozostaje na zębach w zależności od preparatu do kilku godzin pomiędzy posiłkami. Pacjent jest pod stałą kontrolą lekarza stomatologa. Ilość aplikacji jest uzależniona od indywidualnej wrażliwości na preparat. Wybielone zęby powinny utrzymać swój odcień przez wiele miesięcy a nawet lat.

Jeżeli wybielanie dotyczy jednego zęba, przebarwionego najczęściej po leczeniu endodontycznym wówczas wskazane jest wybielanie od wewnątrz aplikując preparatu do komory zęba. Jednak w niektórych przypadkach istnieje konieczność zastosowania metod odbudowy protetycznej w celu uzyskania zadowalającego efektu estetycznego i trwałości wykonanego zabiegu.

Za pomocą koron porcelanowych lub w niektórych przypadkach licówek kompozytowych możemy zmieniać kształt zęba, jego wielkość, kolor, ustawienie w stosunku do sąsiednich zębów. Nowoczesna protetyka i dostęp do najnowszych materiałów pozwalają na osiągnięcie efektu porównywalnego z naturą.

Codzienne zabiegi higieniczne nie usuną trwałych osadów i kamienia nazębnego które powstały na powierzchni zębów i są mocno do nich przytwierdzone. Można się ich pozbyć poprzez zastosowanie specjalnej aparatury ultradźwiękowej w gabinecie stomatologicznym Konieczność przeprowadzenia zabiegu usunięcia kamienia nazębnego wynika nie tylko z dbałości o estetykę, ale przede wszystkim ze względów zdrowotnych. Istnieje ścisły związek pomiędzy kamieniem nazębnym a chorobami przyzębia. Obecność kamienia naddziąsłowego ogranicza skuteczność naturalnego mechanizmu samooczyszczania zębów , utrudnia utrzymanie prawidłowej higieny jamy ustnej i obniża drenaż z kieszonek dziąsłowych. Kamień poddziąsłowy przyczynia się bezpośrednio do postępu zapaleń przyzębia, a jego usuwanie odgrywa istotną rolę w leczeniu tych chorób.
U większości pacjentów zdejmowanie kamienia (profesjonalny skaling) i polerowanie zębów( profesjonalny polishing ) za pomocą specjalnych gumek i szczotek wystarczy wykonać raz na pół roku przy okazji rutynowej kontroli w gabinecie stomatologicznym.


Zadbamy o każdy uśmiech!